PARTNEŘI:

Dětské postele

Ještě v první polovině dvacátého století bylo normální a běžné, že malé děti spaly v posteli se svými rodiči. Dnes je již trend jiný a i kojenci mají vlastní postýlky. Podle psychologů je to správné, protože dítě se pak lépe zbavuje fixace na matku. Zároveň ale doporučují mít dětskou postel umístěnou hned vedle manželské a nejlépe ještě s otevřenou stranou. Dítě cítí blízkost rodičů a má klidnější spánek.

Klasická postel pro miminko mívá na délku 140 cm a na šířku 70 cm. Proto se do ní pohodlně vejde i předškolní dítě. Většina dětských postelí je v současné době velice variabilní a dá se různě měnit. Dají se zkracovat nohy, sejmout horní část čela postele či vyměnit delší šprycle za kratší. Podobně lze i snížit lehací plocha nebo vyjmout postranici. Nebesa prodávaná s některými dětskými postelemi lze odstranit.

Design

Kromě kvalitní matrace a roštu je pro dětské postele nezbytný barevný a veselý design. Dítě by si nemělo jít lehnout do postele s pocitem nutnosti, ale s pocitem, že jde do svého království. V postýlce by neměly chybět plyšoví kamarádi. V poslední době jsou také velmi oblíbené zavěšovací kapsáře v podobě mašinky apod. Snadno se umístí na stěnu vedle postele nebo se přímo zavěsí na postranní část postele a slouží jako domeček pro všechny dětské hračky.

Rozkládací pohovky

Alternativou dětské postele pro větší děti mohou být rozkládací pohovky. Obzvláště pak chlapci ocení gauč ve tvaru a barvě auta či fotbalového hřiště. Když si děti přivedou kamarády, není problém pohovku rozložit. Další výhodou je, že u rozkládacího gauče odpadá pořizování matrace.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!