PARTNEŘI:

Postele s úložným prostorem

Postele s úložným prostorem se pomalu stávají nedílnou součástí každé domácnosti. Doby, kdy jedna postel sloužila jen k tomu, aby se na ní odkládaly přes den všechny peřiny, jsou už pryč. Dnes se lidé snaží maximálně využít každý milimetr a proto ani na tzv. peřiňáky již není místo.

Postele s úložným prostorem jsou vhodné hlavně do místností, které jsou využívány i během dne. V dětských pokojích, kde děti tráví většinu času, je potřeba, aby přikrývky nebyly i přes den venku. Mohly by se snadno ušpinit a brání rozvinout dětské hry naplno. Postele s úložným prostorem jsou dále vhodné do bytů, ve kterých je obývací pokoj zároveň i ložnicí. Málokdo by si chtěl pozvat návštěvu do pokoje, kde jsou vytažené peřiny.

Díky novým vědeckým poznatkům, modernějším technologiím a nábytku nemusíme mít strach z toho, že by se v dekách v úložném prostoru mohly tvořit bakterie či mikroorganismy. K takto uloženým peřinám je dostatečný přístup vzduchu. Navíc se na ně nepráší tolik, jako kdyby byly volně položeny v pokoji.

Druhy úložných prostorů

Existuje spoustu druhů úložných prostorů. Nejvíce využívané jsou tzv. zásuvky pod lůžko. Některé bývají vybaveny kolečky, takže nelze dojít k poškrábání podlahy nebo poškození koberce. Další variantou jsou duté postele, které lze bez problému a jednoduše odklápět.

Lidé, kteří trpí alergiemi na prach, mohou využít i plastikových nebo látkových vaků, které nabízí většina obchodů s nábytkem. Peřiny lze do nich snadno umístit a zavřít na klasický nebo suchý zip. Tyto vaky jsou vhodné i pro domácnosti, které mají postele bez úložných prostorů. Jednoduše do nich peřiny umístí a dají například do skříně.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!